Prečo potrebujem geodeta .

MERANIE S MODERNÝMI TECHNOLÓGIAMI
POUŽÍVAME MODERNÉ TECHNOLÓGIE V PROCESE MERANIA A SPRACOVANIA GEODETICKÝCH PRÁC
SPOĽAHLIVÁ GEODETICKÁ FIRMA
NAŠE DLHOROČNÉ SKUSENOSTI V ODBORE GEODÉZIA SÚ ZARUKOU PROFESIONÁLNE ODVEDENEJ PRÁCE
SPOĽAHLIVÁ GEODETICKÁ FIRMA
NAŠE DLHOROČNÉ SKUSENOSTI V ODBORE GEODÉZIA SÚ ZARUKOU PROFESIONÁLNE ODVEDENEJ PRÁCE
Prejsť na obsah

Prečo potrebujem geodeta .

V-GEO, s.r.o.
Uverejnený podľa Vladimír Lacko, konateľ V-GEO, s.r.o. · Pondelok 07 Aug 2023
Keď kupujeme jazdené auto, za ktoré vynakladáme nemalé finančné prostriedky, tak väčšina z nás si chce technický stav kupovaného auta dať preveriť v servise odborníkom. To isté by malo platiť aj pri kúpe nehnuteľnosti. Geodet je odborník na technický stav nehnuteľností. Preverenie údajov uvedených na liste vlastníctva s realitou v teréne by malo byť samozrejmosťou pri každej kúpe pozemku, alebo stavby. Žiaľ, viacerí z nás sa radšej spoľahnú na tvrdenie predávajúceho že všetko je v poriadku. Veď predsa má list vlastníctva! Stav vedený na liste vlastníctva je síce platný údaj, ale častokrát to nevypovedá o realite v teréne. Po kúpe nehnuteľnosti môže byť nový majiteľ rozčarovaný a prekvapený, keď sa stav z listu vlastníctva prenesie do terénu. Geodet, ktorý príde zamerať stavbu, alebo rozdeliť nehnuteľnosť v teréne zameria oplotenie a častokrát sa príde na to že značná časť pozemku je oplotená do cudzieho. Takáto informácia väčšinou nového majiteľa nepoteší. Veď on si predsa pri kúpe myslel a nieleže myslel, ale aj predávajúci mu tvrdil že všetko čo je oplotené bude jeho. Následné problémy, ktoré potom rieši nový vlastník, sú časovo aj finančne náročné.

Pri preverení stavu vlastníctva uvedenom na liste vlastníctva s terénom, je kupujúci už dopredu informovaný o prípadných nedostatkoch, alebo nesúladoch údajov uvedených na liste vlastníctva a skutočnosťou v teréne (napríklad oplotenie nie je umiestnené na vlastníckej hranici pozemku). To môže byť dosť podstatné pri dohadovaní ceny, prípadne rozhodovaní sa kupujúceho či danú nehnuteľnosť kúpi alebo nie.

Takéto preverenie pozemku geodetom, ktorý vykoná kontrolné zameranie a lustráciu listu vlastníctva by mal chcieť každý budúci majiteľ pozemku, ktorý sa  chce vyhnúť nemilým prekvapeniam a sporom.

Z pohľadu dlhoročnej praxe v odbore geodézia si myslím, že investícia do geodeta pri kúpe nehnuteľností je rozumná a v pomere k cene kupovanej nehnuteľnosti aj nezaťažujúca.

Túto službu Vám ponúkame.

Benefitom je istota reálneho vlastníctva.

Vladimír Lacko - konateľ firmy V-GEO,s.r.o.


KONTAKT
V-GEO, s.r.o., Pavlovova 2340/2, 058 01 Poprad
mobil: +421905824529, e-mail: v-geo@v-geo.sk
web: www.v-geo.sk
V-GEO, s.r.o 2024.
Návrat na obsah