Prečo potrebujem geodeta? - V-GEO, s.r.o.

MERANIE S MODERNÝMI TECHNOLÓGIAMI
POUŽÍVAME MODERNÉ TECHNOLÓGIE V PROCESE MERANIA A SPRACOVANIA GEODETICKÝCH PRÁC
SPOĽAHLIVÁ GEODETICKÁ FIRMA
NAŠE DLHOROČNÉ SKUSENOSTI V ODBORE GEODÉZIA SÚ ZARUKOU PROFESIONÁLNE ODVEDENEJ PRÁCE
Prejsť na obsah
PREČO POTREBUJEM GEODETA ?
Keď kupujeme drahé jazdené auto, tak väčšina z nás si chce technický stav kupovaného auta dať preveriť v servise odborníkom. To isté by malo platiť aj pri kúpe nehnuteľnosti. Geodet je odborník na technický stav nehnuteľností. Preverenie údajov uvedených na liste vlastníctva s realitou v teréne by malo byť samozrejmosťou pri každej kúpe pozemku, alebo stavby. Žiaľ, viacerí z nás sa radšej spoľahnú na tvrdenie predávajúceho že všetko je v poriadku. To však nemusí byť vždy pravda. Následné problémy, ktoré potom rieši nový vlastník, sú časovo aj finančne náročné.

Pri preverení stavu vlastníctva uvedenom na liste vlastníctva s terénom, je kupujúci už dopredu informovaný o prípadných nedostatkoch alebo nesúladoch údajov uvedených na liste vlastníctva a skutočnosťou v teréne (napríklad oplotenie nie je umiestnené na vlastníckej hranici pozemku). To môže byť dosť podstatné pri dohadovaní ceny, prípadne rozhodovaní sa kupujúceho či danú nehnuteľnosť kúpi alebo nie.

Takéto preverenie pozemku geodetom, ktorý vykoná kontrolné zameranie a lustráciu listu vlastníctva by mal chcieť každý budúci majiteľ pozemku, ktorý sa  chce vyhnúť nemilým prekvapeniam a sporom.

Z pohľadu dlhoročnej praxe v odbore geodézia si myslím, že investícia do geodeta pri kúpe nehnuteľností je rozumná a v pomere k cene kupovanej nehnuteľnosti aj nezaťažujúca.

Túto službu Vám ponúkame.

Benefitom je istota reálneho vlastníctva.

Vladimír Lacko - konateľ firmy V-GEO,s.r.o.

KONTAKT
V-GEO, s.r.o., Pavlovova 2340/2, 058 01 Poprad
mobil: +421905824529, e-mail: v-geo@v-geo.sk
web: www.v-geo.sk
V-GEO, s.r.o 2023.
Návrat na obsah